Öz Geçmiş Sayfama Hoşheldiniz...

 
Pozisyon :  Üretim Planlama Şefi
Firma Adı :  Has Group Makine Endüstri A.Ş.
Sektör :  Tekstil Makineleri Üretim
Başlangıç Tarihi :  02.2012
Bitiş Tarihi :  04.2019
Toplam Süre :  7 Yıl 3 Ay

 

     İş Tanımı :

     Değişen teknolojiler ve her geçen sene  Üretim kapasitesi ve iş hacminin artması sonucunda 2012 yılında Üretim planlama departmanının büyümesi sonucu ortaya çıktı. Personel sayısındaki artışa ve departmanımdaki şahsi olarak yaptığım Ar-Ge lere binaen Yöneticilerim tarafından Üretim Planlama departmanı şefi olarak görevime devam ettim. 

 (Not: işden ayrılma nedenim 17 yıla yaklaşan iş hayatımı geçirdiğim firmanın 2018 başlarında konkordato ilan etmesi ile başlayan düzensiz maaş ödemesinin altında dayanacak maddi gücümün kalmaması) 

 * Departman da çalışan personelin , iş akışına göre öncelikle haftalık ve sonrasında günlük takip listelerini oluşturmak. 

 *  Yeni gelen siparişlerin terminleme çalışmalarının yapılabilmesi için üretim hattı tezgah kapasite raporlarının hazırlanması. 

 * Montaj hattında oluşan aksaklıklara göre öncelikli üretilmesi gereken parçaların üretim aşamasına geçişini sağlamak. 

 * Üretim hattında hale hazırda yürütülen veriler alınarak , İmalata açılmış olan her proje için hangi parçadan hangi adette hangi tarihte bitmiş olması gerektiği raporlamasını yapmak. 

 * Stok ve Depo yönetim departmanına iş emirlerine göre açılmış parçalar için gerekli hammadde listelerinin hazırlanıp verilmesi. 

 * Kapasite doluluğundan dolayı imalatları Fabrika bünyesinde yetiştirilemeyecek parçaları tespit ederek Satınalma departmanına bildirilmesi ve gerekli terminlere göre teminini sağlamak.

   *  Üretimdeki bir parçanın ve altparçalarının üretimdeki son bilgilerinin cep telefonundan izlenmesini sağlamak için android uygulama yapma projesinde aktif olarak yer almak.


 
Pozisyon :  Üretim Planlama Sorumlusu
Firma Adı :  Has Group Makine Endüstri A.Ş.
Sektör :  Tekstil Makineleri Üretim
Başlangıç Tarihi :  12.2007
Bitiş Tarihi :  02.2012
Toplam Süre :  4 Yıl 3 Ay

 

     İş Tanımı :

          4 yıllık Üretim planlama uzman yardımcılığı görevimden sonra Fabrikanın iş kapasitesinin artması ile ,Yöneticilerim tarafından Üretim planlama departmanına ek personel alımı sonucunda Üretim planlama Sorumlusu olarak görevime devam ettim. 

 * Metod mühendisliği tarafından planlanan üretim proseslerinin gerçekleşen verilerinin tezgah ve operatör bazında toplanması ve MRP sistemine girilmesi 

 * Planlanmış reçetelerin gerçekleşen süre ve operasyon sıraları ile güncellenmesi. 

 * Planlanan ve gerçekleşen üretimler arasındaki farkın raporlanması ve kayıpların belirlenmesi. 

 * Üretim İş emirlerinde Barkodlu takip dönemine geçiş çalışmasını yönetmek. 

 * Manuel girişlerden oluşan zaman kaybını kaldırarak barkod okuyucular ile yapılan prosesleri otomasyon olarak MRP sistemine aktarmak.

 


  
Pozisyon :  Üretim Planlama Uzman Yardımcısı
Firma Adı :  Has Group Makine Endüstri A.Ş.
Sektör :  Tekstil Makineleri Üretim
Başlangıç Tarihi :  11.2003
Bitiş Tarihi :  12.2007
Toplam Süre :  4 Yıl 2 Ay

 

     İş Tanımı :

     Fabrikamızda Profesyonel anlamda Üretim planlama Departmanının kurulması amacı ile Teknik Ofis Departmanında yürütmekte olduğum görevimden yöneticilerimin kişisel yeteneklerimden dolayı özel isteği üzerine  bölüm değiştirerek Üretim planlama sorumlusu olarak yeni görevime başladım. MRP sistemine geçilme aşamasında Üretim Planlama departmanını kurarak key user olarak eğitim aldıktan sonra ; 

 * İlk olarak iş emirleri tasarımını yapmak. 

 * Üretimi yapılacak her parça için snoptik (yarı mamul girişinden bitmiş ürün çıkışına kadar ki geçen tüm süreçlerin talimatlar, prosedürler, formlarla desteklendiği bir akış diagramı)  oluşturma çalışmasında aktif yer almak. 

 * Üretim planlama prosedürlerinin hazırlanması çalışmalarında aktif yer almak. 

 * İş emirlerinin hazırlanarak üretime dağıtılması ve üretimin bilgilendirilmesi. 

 * Bölümlerden geri gelen iş emirlerinin MRP sistemine girilerek stok üretim/tüketim işlemlerinin sağlanması.

 


 
Pozisyon :  Makine Teknik Ressamı
Firma Adı :  Has Group Makine Endüstri A.Ş.
Sektör :  Tekstil Makineleri Üretim
Başlangıç Tarihi :  06.2002
Bitiş Tarihi :  11.2003
Toplam Süre :  1 Yıl 6 Ay

 

     İş Tanımı :

     Teknik ofis departmanında, 

 * Kağıt üzerinde tasarlanmış makine projelerinin Auto Cad programında çizilmesi. 

 * Projesi olmayan, çalışmakta olan bir makinenin demonte hale getirilerek bütün parçalarının üretim resimlerinin Auto cad programında çizilmesi. 

 * Katı modelleme programında oluşturulmuş olan makinelerin, asambly lerinin demontaj patlatmalarını yaparak Yedek malzeme katoloğu tasarımı yapmak.